تبلیغات
آموزش و دانلود نرم افزار - مطالب شهریور 1386

آموزش و دانلود نرم افزار

دانلود رایگان نرم افزارهای کمیاب

آشنایی با تكنولوژی Dual Channel

اٿزایش سرعت وبهرهگیری از حداكثر نوان پردازنده ها،یكی از مهمترین اهداٿ طراحان سیستم های كامپیوتری است و تكنولوژی های DDR و Dual Channel یكی از راه های اٿزایش سرعت هستن. FSB مخٿٿ Front Side Bus است.منظور از FSB همون گذرگاهی است كه CPU از طریق آن با پل شمالی مادربورد ارتباط برقرار میكند.و همچنین نمایانگرسرعت انتقال اطلاعات بین پردازنده و چیپ اصلی مادربورد یعنی MCH یاMemory Controler Hub است. تا پیش از سال 1995 وآمدن پنتیوم پرو ها،Host Bus این وظیٿه را بر عهده داشت و بعد از اون FSB پا به عرصه گذاشت.ٿركانس FSB از نظر كارایی سیستم بسیار دارای اهمیت است،چون تنها راهی ایست كه پردازنده از طریق آن داده رو از حاٿظه و دستگاهای دیگر كسب میكند و در واقع میتوان گٿت كه FSB پایه اصلی سرعت مادربورده چون تعیین كننده سرعت ارتباط پردازنده با گذر گاهای PCI و AGP نیز هست. در حالت FSB800 مگاهرتز سرعت انتقال اطلاعات در حدود 6/4 گیگابایت در ثانیه است و حداكثر سرعت انتقال در رم های DDR400 در حدود 3/2 مگابایت در ثانیه است با توجه به این می توان گٿت كه نیمی از پهنای باند پردازنده و MCH تقریبا بلا استٿاده می ماند . با استٿاده از این تكنولوژی به جای استٿاده از یك مسیر انتقال اطلاعات،بین رم و كنترلر حاٿظه،از 2 مسیر استٿاده میشود.كه با توجه به پهنای باند هر یك از كانال ها(3/2 Gb/s )مجموع نرخ انتقال اطلاعات در هر 2 تا كانال با نرخ انتقال اطلاعات بین CPU و MCH برابر میشود. چند نكته هم در این باب:

1- رم هایی كه در این تكنولوژی استٿاده میشوند تٿاوتی با رم های معمولیDDR ندارند. 2

- تعداد رم های نصب شده بروی مادربورد حتما باید زوج باشند.

3- رم ها حتما میباست با در اسلات های 1 و 3 و یا در اسلات های 2 و 4 به صورت جٿت نصب شوند .اصولا برای راحتی كار این بانك های رم بروی مادربورد با 2 رنگ مجزا مشخص میشوند .

4- رم هایی كه به صورت جٿت نصب میشوند هر 2 باید از نظر ٿركانس و ظرٿیت یكسان باشند،مثلا اگر یكی از رم ها 256 و DDR333 است دیگری هم باید مشابه هم باشند. 5- نیازی نیست كه رم ها در اسلات های 1و3 با رم های اسلات 2و4 مشابه باشند • نظرات() 
 • نوع مطلب :مقالات آموزشی ،
 • تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت

   

  امروزه در کشور ما اکثر گوشی های موجود در بازار ریجستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن آن و به اصطلاح چنج بودن آن است که متاسٿانه ٿروشندگان گوشی های تقلبی و یا چنج خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرٿی می کنند. برای شناسایی گوشی های اصلی و چنج راه های متٿاوتی است که از جمله ان ها دادن کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می توانید آن را با سریال روی کارتن و باطری همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است. اما در این ترٿند قصد داریم روشی را به شمامعرٿی کنیم كه برای اولین بار از طریق سایت ترٿندستان بر روی اینترنت قرار میگیرد. شما میتوانید به سادگی و از طریق اینترنت به اصل یا غیر اصل بودن گوشی خود پی ببرید ، بدون نیاز به یاٿتن کد ٿوق بر روی کارتن یا باطری گوشی یا سایر راهها !

   

  بدین منظور:

  ابتدا بر روی گوشی خود (با هر مدلی) کاٿی است کد #06#* را وارد نمایید. کد IMEI گوشی خود را مشاهده خواهید کرد.

  حال به سایت اینترنتی https://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr بروید.

  سپس کد IMEI خود را که یک کد 15 رقمی است را در صٿحه مربوط به طور دقیق و بدون خطا وارد نمایید و روی دکمه analyse کلیک کنید.

  اکنون سایت مشخصاتی به شما میدهد که باید به طور کامل به مشخصات گوشی شما صدق کند. از نظر مدل ، کارخانه ، کشور سازنده و...

   به عنوان مثال اگر گوشی شما مدل نوکیا 3230 باشد ، می با یست بعد از وارد نمودن سریال (IMEI) گوشی ، مشخصات همان گوشی نوکیا 3230 خود را دریاٿت کنید ، این موضوع بدین معنی است که گوشی شما اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد. اما اگر مشخصات داده شده مربوط به گوشی شما نباشد گوشی شما قاچاق یا چنج یا... می باشد .

  به عنوان مثال اگر کد یك گوشی K750i را چك كنید و این سایت مشخصات یك گوشی W750 را به شما نشان دهد ، گوشی شما غیراصل یا چنج است!

  سایت ٿوق به غیر از چك كردن IMEI موارد دیگری را نیز آنالیز میکند:

  » Phone number analysis

  » IMSI number analysis

  » IMEI number analysis

  » SIM number analysis

  » ISPC number analysis

  لینك چك كردن و آنالیزم كردن كدهای دیگر :

  https://www.numberingplans.com/?page=analysis • نظرات() 
 • نوع مطلب :گوشی و موبایل ،
 • Movavi Flash Converter 2.0

  Movavi Flash Converter is a great tool allowing to download and save video in the Flash (.flv) format from YouTube and other popular video sharing websites! With Movavi Flash Converter in just several minutes you will save online flash video to your iPod, PSP, brand-new iPhone or any other cellphone,computer, the list goes on. You can even save whole collections of your favorite viral flash videos and convert them to the format best for burning on DVDs.

   Software License: Shareware

   Operating Systems Support: Microsoft Windows

   Download Link: Movavi Flash Converter 2.0

   Homepage: Movavi Flash Converter • نظرات() 
 • نوع مطلب :گرافیک ،
 • Guitar Chord Buster 4.4.0

  Guitar Chord Buster Pro is a guitar in a computer, enabling you to set-up and play any chord and pick sequence that may be played on a real guitar. It has the World's largest chord Encyclopaedia - Choose from 302,314 chords (up to 5 fret finger spread) / 140,255 (up to 4 fret spread) in standard tuning. All possible chords also available in 43 non-standard tunings plus your own custom tunings.

  Software License: Shareware

  Operating Systems Support: Microsoft Windows

  Download Link: Guitar Chord Buster 4.4.0

  Homepage: Guitar Chord Buster • نظرات() 
 • نوع مطلب :مولتی مدیا ،
 • سه مدل جدید گوشیهای سامسونگ


  شرکت سامسونگ به تازگی سه مدل از سری Ultra Edition خود را معرفی کرده است . این مدلها نیز مانند سه مدل قبلی X820, D900, D830  تا حد امکان باریک هستند ولی این بار به تکنولوژی 3G مجهزند .

  این سه مدل عبارتند از Z720  که دارای 13.8 و Z370  که دارای 8.4 و Z620  که دارای 11.8 میلیمتر پهنا هستند .

  این مدلها در موزه لوور پاریس به عنوان قطعاتی از هنر تکنولوژی جدید معرفی شدند . هیچ شکی نیست که سامسونگ با کار سخت روی سری Ultra و رعایت استاندارها  قصد تسخیر بازار موبایل را دارد .

  سرگروه این سری Z720  است که یک مدل HSDPA و لغزشی است که دارای دوربین 3 مگاپیکسل همراه با فوکوس خودکار و دوربین دوم برای تماسهای ویدئویی می باشد . همچنین دارای صفحه نمایش 2.1 اینچی TFT همراه با 262 کیلو رنگ و وضوح QVGA می باشد . این مدل دارای 20 مگابایت حافظه داخلی و وزن تقریبی 80 گرم است .

  مدل Z370  از مدل قبلی هم سبکتر است و 71 گرم وزن دارد . این مدل که یک مدل ایستا است دارای دوربین 2 مگاپیکسل و دوربین دوم برای تماسهای ویدئویی و شکاف مموری کارد و صفحه نمایش 1.9 اینچی TFT همراه با 262 کیلو رنگ می باشد .

  مدل Z620 که یک مدل HSPDA تاشو می باشد  دارای دوربین 2 مگاپیکسل چرخان و 20 مگابایت حافظه داخلی و صفحه نمایش بزرگ 2.3 اینچی TFT همراه با وضوح QVGA می باشد .

  هر سه مدل دارای بلوتوث و موزیک پلایر و برنامه مخصوص سامسونگ که به کاربر اجازه دیدن فایلهای آفیس و آکروبت را می دهد می باشند . این سه مدل در اروپا تا اواخر 2006 در دسترس خواهند بود .

  غیر از این مدلها که به سری Ultra تعلق داشتند سامسونگ مدل P310  را نیز معرفی کرد که مشابه مدل موفق گوشی ماشین حساب P300 می باشد . این مدل جدید دارای همان ابعاد قبلی و دارای دوربین اسپورت 2 مگاپیکسل می باشد . صفحه کلید این مدل کمتر شبیه ماشین حساب است. • نظرات() 
 • نوع مطلب :گوشی و موبایل ،
 • در مورد باطری موبایل


  • اگر شما از آن دسته افرادی هستید كه گاه و بی گاه موبایل خود را شار‍‍‍ز می كنید خرید یك گوشی كه دارای باطری نیكل-كادمیوم(NICD ( به معنی یك اشتباه بزرگ است.این نوع باطری ها در صورتی كه پیش از خالی شدن كامل، شار‍ز مجدد شود خیلی زود آسیب می بینند.

  • باطری یون لیتیوم(LI-ON) یك شرط لازم برای گوشی سبك و كم حجم است.این نوع باطری ها به لحاظ طول مدت استفاده و عمر آن نسبت به سایر باطری ها برتری دارد.به علاوه این كه مشكل باطری های نیكل-كادمیوم را ندارد.

  • در هنگام خرید 5 بار به طور متوالی تلفن را خاموش و روشن كنید.پس از این عمل شاخص باتریBattery Indicator))نباید هیچ گونه افتی را در باطری نشان دهد.در غیر این صورت باطری معیوب است.

  • صفحه نمایش های بزرگ و رنگی،بلوتوث و دوربین عكاسی مقدار زیادی از باطری موبایل را مصرف می كنند.پس اگر به دنبال زمان مكالمه زیادی می گردید به دنبال گوشی های نسل یك و دو بروید.همان گوشی های ساده با صفحه های كوچك و سیاه وسفید.

    • نظرات() 
 • نوع مطلب :گوشی و موبایل ،
 • شناسایی ویروس موبایل


  شركت تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس سیمانتك از شناسایی نسل جدید ویروس‌ها و تراواهای ویژه تلفن‌های همراهی خبر داده است كه از سیستم عامل سیمبیان و قابلیت ارتباط بی‌سیم BlueTooth استفاده می‌كنند.


   

  درحال حاضر بسیاری از مدل‌های مختلف گوشی‌های نوكیا، سونی-اریكسون، زیمنس، موتورلا و پاناسونیك از سیستم عامل سیمبیان استفاده كرده و در نتیجه در برابر ویروس‌ها و تراواهای تازه شناسایی شده آسیب پذیرند. 

   

  نخستین تراوای شناسایی شده توسط شركت سیمانتك با نام SymbOS.Sendtool.A پس از راه یافتن به گوشی‌های موبایل از هر طریق ممكن، امكان راه یابی دیگر كدهای مخرب به گوشی تلفن همراه را از طریق تكنولوژی BlueTooch فراهم می‌كند. 

   

  این كد مخرب به صورت یك فایل به نام Fspreader.SIS وارد گوشی‌های موبایل شده و چنانچه كاربر این فایل را باز كند، ویروس فعال شده و گوشی را آلوده می‌سازد. 

   

  دومین تراوای شناسایی شده توسط شركت سیمانتك، SymbOS.Pbstealer.D نام دارد كه پس از آلوده كردن گوشی موبایل، تمامی اطلاعات شخصی، شماره‌های تلفن و اطلاعات موجود در تقویم و دفترچه یادداشت گوشی را بدون اختیار كاربر و از طریق BlueTooth برای سایر گوشی‌ها و تجهیزات مجهز به BlueTooth موجود در محیط ارسال می‌كند. 

   

  سومین تراوای شناسایی شده با نام SymbOS.Bootton.E نیز می‌تواند پس از اجرا شدن، گوشی موبایل را بدون اختیار كاربر روشن و خاموش كرده و یا حتی راه‌اندازی مجدد گوشی را دچار مشكل كند. 

   

  در حالی كه سال گذشته میلادی كاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل سیمبیان شاهد گسترش انواع مختلف ویروس Cabir بوده‌اند، به نظر می‌رسد ویروس‌های موبایل در سال جدید از تنوع ببش‌تری برخوردارند كه این امر می‌تواند سرمایه‌گذاری شركت‌های تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس در زمینه تولید محصولات ویژه گوشی‌های موبایل را توجیه كند.

   

  در حال حاضر، اغلب مهم‌ترین شركت‌های تولیدكننده نرم‌افزارهای ضد ویروس كه در گذشته تنها به تولید محصولات ویژه كامپیوتر‌ها می‌پرداختند، به تولید نرم‌افزارهای ضد ویروس ویژه گوشی‌های موبایل نیز روی آورده‌اند. 

   

  از جمله شركت‌های فعال در این زمینه می‌توان به سیمانتك، ترند مایكرو، مك كافی، اف_سكیور و كاسپرسكی اشاره كرد. • نظرات() 
 • نوع مطلب :فایروال و آنتی ویروس ،
 • iUndelete 3.0

  یکی از بهترین نرم افزارها برای بازگردانی فایلهای پاک شده:

  iUndelete is an easy to use utility specifically designed to rescue deleted files or files lost due to systematic file system damage from partitions. Recover deleted files including those that were deleted from the Windows Recycle bin, a command window or while holding SHIFT key down, recover files from formatted drives even after formatting to a different file system, recover from corrupt drives, allows access to drives on physical level for severely corrupted file systems.

  Software License: Shareware

  Operating Systems Support: Microsoft Windows

  Download Link: iUndelete 3.0

  Homepage: iUndelete • نظرات() 
 • نوع مطلب :نرم افزارهای سیستم ،
 • Aglare Video to iPhone Converter 1.0

  یکی از بهترین نرم افزارهای تبدیل انواع فایلهای صوتی و تصویری برای موبایل و گوشی:

  Aglare Video to iPhone Converter is best iPhone converter software to convert all video files such as AVI, WMV, DVD, MOV, MP4, VOB, 3GP to iPhone movies. Aglare Video to iPhone Converter helps you watch music video, movies on your iPhone and computer easily with great quality.

   Software License: Shareware

   Operating Systems Support: Microsoft Windows

   لینک دانلود: Aglare Video to iPhone Converter 1.0

   Homepage: Aglare Video to iPhone Converter

  به تقاضای آقای سعید رحمانی از قم • نظرات() 
 • نوع مطلب :مولتی مدیا ،
 • AVG AntiVirus Free

  این هم یکی از بهتیرن آنتی ویروس های کامپیوتری به تقاضای آقا امیر از بابل:

  The image “http://i.d.com.com/i/dl/media/dlimage/21/14/2114_small.jpeg” cannot be displayed, because it contains errors.

  لینک دانلود • نظرات() 
 • نوع مطلب :فایروال و آنتی ویروس ،
 • دانلود نرم افزار های کمیاب و کرک شده بصورت کاملا رایگان

  ادمین


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :