نرم افزارهای مختلفی برای انجام کارهای گرافیکی طراحی شده است. برخی از این نرم افزارها همچون فتوشاپ دارای روش کار پیچیده ای بوده و امکانات بسیاری را نیز در خود جای دا

ده اند و برخی دیگر از روش کار آسانی بهره می برند و قابلیت های به مراتب کمتری را دارند. دوست دارید امکانات نرم افزارهای حرفه ای طراحی را یکجا و با روش کار بسیار ساده در اختیار بگیرید؟ به عنوان مثال به جای خلق افکت ها، از افکت های آماده استفاده کنید، تصاویر و الگوهای آماده را در اختیار بگیرید و از زیباترین فونت ها استفاده کنید؟

انتخاب حرفه ای ها

لوگوها، تیترهای هنری، آیکون ها، بنرهای تبلیغاتی و آگهی ها، عناصر وب سایت، کارت های تبریک، دکمه ها، جلد کتاب، کلاژهای عکس و... از جمله مواردی است که بیشتر طراحان با آنها سر و کار دارند! اگر نرم افزاری وجود داشته باشد که امکان طراحی تمام این موارد را در اختیار شما قرار دهد، چه نامی را برای آن انتخاب می کنید؟

نرم افزار قدرتمند Logoist با روش کار بسیار ساده و قابلیت های فراوان، به شما این امکان را می دهد تا به خلق همه موارد ذکر شده بپردازید. به کمک این نرم افزار می توانید لایه ها، افکت های حرفه ای و سایه های شگفت انگیز را در طرح های خود مورد استفاده قرار دهید و از بسیاری تصاویر و الگوهای آماده نیز برای طراحی کمک بگیرید.

تیترهای هنری

اگر می خواهید تیتر مطالب خود را به صورت کاملا هنری و خلاقانه طراحی کنید، پیشنهاد می کنیم از Logoist کمک بگیرید. به کمک این نرم افزار می توانید بدون اتلاف وقت و در کمتر از چند دقیقه تیتر خود را به صورت کاملا هنرمندانه و جذاب طراحی کنید. تعویض سریع لایه ها، فونت ها و سبک نمایش از جمله امکاناتی است که در این بخش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در پایان نیز شما می توانید طرح خود را در اندازه استاندارد صفحه نمایش برای نمایش در وب سایت ها ذخیره کنید یا آن را در کیفیت dpi ۶۰۰ برای چاپ توسط چاپگر آماده کنید.

کارت تبریک و دعوت نامه

دوست دارید کارت تبریک یا دعوت نامه ای را که به سلیقه و توسط خودتان طراحی شده است برای دوستانتان ارسال کنید؟ به کمک Logoist و چند کلیک ساده ماوس، می توانید این کار را انجام دهید و برای هرچه بهتر انجام شدن این کار بیش از ۳۰۰۰ تصویر آماده نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پشتیبانی از قابلیت اعمال فیلترها، افکت ها و لایه های مختلف برای اضافه کردن عکس یا متن های مختلف به طرح، این امکان را به وجود می آورد تا طرح های بی نظیری را خلق کنید.

آگهی

آگهی های تبلیغاتی در ارائه بهتر خدمات و محصولات و جذب مشتریان اهمیت بسزایی دارند. هرچه آگهی جذاب تر باشد بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد و احتمال تاثیر پذیری آن نیز افزایش می یابد. اگر شما هم صاحب محصول یا خدماتی خاص هستید و قصد دارید محصولات خود را با استفاده از کاتالوگ، پوستر، بنرها و.... تبلیغ کنید، پیشنهاد می کنیم به جای صرف هزینه برای راه اندازی واحد تبلیغات، از نرم افزار فوق کمک بگیرید. به کمک این نرم افزار می توانید آگهی های جذاب را در مدت زمانی بسیار کوتاه طراحی کنید و مطمئن باشید که این آگهی ها مورد توجه بازار هدف شما نیز قرار خواهد گرفت.

وب سایت های جذاب

دوست دارید دکمه، تصویر زمینه و حتی آیکون مخصوص به خودتان را برای وبلاگتان طراحی کنید؟ تیم فوتبالی که فرزندتان در آن شرکت داشته، برنده شده و می خواهید یک سایت یا وبلاگ برای تیم برنده طراحی کنید؟ پیشنهاد می کنیم برای انجام این کار نیز از Logoist کمک بگیرید چرا که این نرم افزار با پشتیبانی از بسیاری افکت های از پیش ساخته شده و الگوهای خود تا چند ساعت در وقت شما صرفه جویی می کند و به شما این امکان را می دهد تا براحتی دکمه ها، آیکون ها و تصاویر موردنظرتان را برای استفاده در سایت یا وبلاگ خود طراحی کنید.

نرم افزار Logoist امکانات بسیاری را در خود جای داده است که هر کدام از این امکانات در بخش های مختلف طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مهم ترین امکانات این نرم افزار به طور خلاصه عبارت است از:

لایه ها: با استفاده از لایه ها می توانید تصاویر هندسی، متن ها، عکس ها، مسیرها و دیگر موضوعات خود را به صورت کاملا مرتب و مستقل از یکدیگر در طرح تان اضافه کنید.

سایه ها: افکت سایه به شما این امکان را می دهد تا موضوعات خود را همچون فلز، شیشه، چوب، پلاستیک و... به نمایش درآورید. الگوریتم های سایه در این نرم افزار بیش از صد الگوی مختلف را در خود جای داده و استفاده از آنها با یک کلیک ماوس امکان پذیر است.

افکت ها: اضافه کردن خطوط دورتادور لایه ها، نمایش نور اطراف یک موضوع، نمایش برجستگی یا فرورفتگی موضوعات و محو کردن بخشی از موضوعات از جمله امکاناتی است که در بخش افکت ها می توانید مورد استفاده قرار دهید.

موضوعات آماده: طراحی یک لوگو یا آیکون نیازمند ذهنی خلاق و ایده های مختلف است. گاهی اوقات مشاهده مجموعه ای از تصاویر می تواند به خلق یک طرح نو به شما کمک کند و این مجموعه تصاویر در نرم افزار Logoist وجود دارد! بیش از ۳۰۰۰ تصویر وکتور در این نرم افزار قرار گرفته است که شما می توانید براحتی ایده های خود را به واقعیت تبدیل کنید.

الگوهای زمینه: وقتی بخواهید یک پوستر یا کاتالوگ را طراحی کنید، انتخاب تصویر یا طرح زمینه جزو دشوارترین مراحل کار به شمار می رود. باتوجه به اهمیت این موضوع، نرم افزار Logoist با پشتیبانی از الگوهای زمینه از پیش طراحی شده این مشکل را رفع کرده است و شما می توانید براحتی الگوی موردنظرتان را انتخاب و افکت ها یا سایه های موردنظرتان را روی آنها اعمال کنید.

تغییرشکل: همیشه برای جذاب کردن متن ها یا موضوعات نیاز نیست افکت های بسیاری را روی آنها اعمال کنید. گاهی اوقات با چرخاندن متن و قرار دادن آن در اطراف موضوع موردنظرتان می توانید آن را بیش از هر حالت دیگری جذاب و زیبا کنید! تغییر شکل تصاویر و متون به حالت های مختلفی همچون ذوزنقه، پیچیده، موج دار و... از جمله روش هایی است که در بخش تغییر شکل در اختیار شما قرار می گیرند.

چسبندگی: اگر می خواهید تصاویر مختلفی را در جهت یکدیگر قرار دهید یا آنها را در موقعیت های مشخصی نسبت به یکدیگر قرار دهید، می توانید از قابلیت چسبندگی در نرم افزار فوق کمک بگیرید. به کمک این قابلیت که فعال یا غیرفعال بودن آن به سلیقه شما قابل تغییر است (با استفاده از کلید command هنگام جابه جا کردن موضوعات) می توانید بدون نیاز به خط کش، موضوعات را در موقعیت های مختلف نسبت به یکدیگر و نسبت به صفحه قرار دهید. به عنوان مثال وقتی می خواهید لبه بالا ـ سمت راست یک مربع را به لبه پایین ـ سمت چپ مربع دیگر بچسبانید براحتی و با کشیدن مربع اول به سمت مربع دوم، لبه ها به یکدیگر می چسبند و می توانید مطمئن باشید دو لبه روی یکدیگر نرفته و میان آنها نیز فاصله ای وجود ندارد.

قلم ها: شاید ابزار انتخاب قلم در هر نرم افزار طراحی وجود داشته باشد اما امکاناتی که در بخش انتخاب قلم این نرم افزار طراحی شده، منحصر به فرد است! در این نرم افزار شما می توانید تمام قلم های نصب شده در سیستم عامل را مشاهده کنید و پیش نمایشی از آنها نیز در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین زمانی که بخواهید برای یک متن که افکت های مختلفی روی آن اعمال شده است، قلم جدیدی را انتخاب کنید، پیش نمایش همه قلم ها با همان افکت های اعمال شده روی متن موردنظر برای شما نمایش داده می شود.

نمونه ها: اگر شروع طراحی برای شما دشوار است و به یک ایده برای شروع کار نیار دارید، می توانید از نمونه های آماده ای که در این نرم افزار قرار گرفته است کمک بگیرید. بیش از صد نمونه لوگو و بنر از پیش طراحی شده در این نرم افزار قرار گرفته است که شما را قادر می کند طراحی خود را با آنها آغاز کرده و با اعمال تغییرات در بخش های مختلف آنها، طرح منحصر به فرد خود را خلق کنید.

پشتیبانی از قابلیت ذخیره تصاویر با کیفیت dpi ۶۰۰، قابلیت ذخیره سازی تصاویر در فرمت PSD با حفظ لایه های موجود در تصویر، پشتیبانی از حرکات مختلف روی ترک پد برای انجام کارهای مختلف همچون چرخاندن یا تغییر سایز موضوعات و بسیاری از امکانات دیگر از جمله ویژگی های قابل ذکر در این نرم افزار به شمار می رود. چنانچه به استفاده از این نرم افزار علاقه دارید، می توانید با مراجعه به لینک زیر آخرین نسخه از آن را دانلود کنید:

http: / / danlod.com / jamejam / Logoist_۱.۲.۱.dmg

توجه: نرم افزار فوق در سیستم های عامل ۶ / ۱۰ Mac OS X به بالا قابل اجراست.

امیر عصاری